Вистинска фудбалска атмосфера владееше кај НГ „Сејмени“ пред натпреварот „Осогово“ – „Брегалница Голак“.

Сејмените со прекрасна декорација, облечени во исти маици дојдоа да го бодрат својот клуб, чии пак играчи со анемичната игра на крајот ги разочараа.

Сејмените навиваа онака како што и најавија, фер и коректно, но за жал домашните играчи ништо не направија задоволството да им биде поголемо.

С. Ивановски

 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари