Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Е.Д. (34) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 13.08.2020 во Кочани, пријавениот со остар предмет упатил закани на С.Д., по што го оштетил возилото на А.Р. од Штип.

ИЗВОР: Дневни билтени на  МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари