Во недела со почеток во 14:30 часот закажани се натпреварите од Трета Фудбалска Лига – Исток. На програмата се шест натпревари од кои најголемото внимание го привлекуваат натпреварите во Лозово и во Радовиш, каде гостуваат екипите на „Чешиново 2015“, односно „Малеш“.

Двојки од второто коло:

„Работник“ – „Чешиново 2015“

„Хоризонт Турново“ – „Спартмани“

„Василево“ – „Брегалница Сениори“

„Овче Поле“ – „Карбинци“

„Детонит јуниор“ – „Малеш“

„Тиверија“ – „Раклиш“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари