За време на викендот се играат натпреварите од 10-тото коло во  Првата Фудбалска Лига за жени.

Во Радовиш се игра дербито на дното на последно пласираните две екипи кои зад своето конто по деветте одиграни кола имаат 0 (нула) бодови. Кој ќе се радува на првите бодови или дали зад нивното конто ќе имаат двете по еден бод ќе дознаеме во неделата попладне.

Двојки од 10-тото коло:

„Плачковица“ – „Кочани“

„Шкендија“ – „Деспина“

„Љуботен“ – „Каменица Саса„

„Скопје“ – „Атлетико“

„Топ Гол“ – „Борец“

„Ас Јунајтед“ – „Шкупи“

„Речица“ – „СЦ Истатов“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари