На 27.10.2020 во 10.15 часот во Полициската станица Кочани, од Итната медицинска помош било пријавено дека околу 09.30 часот, при изведување на работни задачи во фирма  во Кочани,  се повредил И.А.(56) од с.Чифлик, на кого му била укажана лекарска помош во Општата болница Кочани.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Кочани.

ИЗВОР: Дневи билтен СВР Штип

 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари