На 29.10.2020 во 17.15 часот во Полициската станица Кочани, од Општата болница Кочани било пријавено дека за укажување на лекарска помош се јавил Ф.В.(25) од Кочани, кој од пад од мотор на 28.10.2020 околу 23.30 часот на некатегоризиран пат (Полатски пат) се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата во Кочани.

За случајот бил запознат Јавен обвинител и се работи на негово комплетирање.

ИЗВОР: Дневни билтени на СВР Штип

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари