Во Сабота со почеток во 13:00 часот се играат натпреварите од 12-тото коло во Втора Фудбалска Лига – Исток.

„Осогово“ осоколено од победата во минатото коло со оптимизам патува во Кавадарци каде ќе му се спротивстави на еден од кандидатите за највисок пласман „Тиквеш“.

„Слога 1934“ по лошиот старт во вториот круг од првенството ја пречекува екипата на „Плачковица“. Виничкиот второлигаш се надева дека сите три бода ќе останат во Виница и дека ќе си ги зголемат шансите за зачувување на второлигашкиот статус.

Двојки од 12-тото коло:

„Тиквеш“ – „Осогово“

„Слога 1934“ – „Плачковица“

„Победа“ – „Каменица Саса“

„Кит Го“ – „Росоман“

„Брегалница“ – „Кожуф“

P4020915

Сабота и Недела се играат и натпреварите од 15-тото последно есенско коло во Прва Фудбалска Лига за жени а во него се среќаваат:

„Атлетико“ – „Кочани“

„Каменица Саса“ – „Плачковица“

„Шкупи“ – „Тиверија“

„Борец“ – „СЦ Истатов“

„Деспина Прилеп“ – „Речица“

„Шкендија“ – „Топ Гол“

„Љуботен“ – „Скопје“

DSCN3478

Во Трета Фудбалска Лига – Исток се играат натпреварите од 7-мото ко:

„Карбинци“ – „Чешиново“

„Малеш“ – „Раклиш“

„Спартмани“ – „Василево“

„Брегалница сениори“ – „Работник“

„Овче Поле“ – „Тиверија“

„Детонит Јуниор“ – „Хоризонт Турново“

Натпреварите започнуваат во 13:00 часот.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари