На 23.11.2020 во 19.30 часот полициски службеници од ОВР Кочани во близина на градскиот плоштад во Кочани ја лишиле од слобода Т.З.(20) од с.Зрновци, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена и одземена марихуана.

Се работи на комплетирање на случајот по што против Т.З. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: Дневни билтени на СВР Штип

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари