На 09.12.2020 во 16.00 часот во Полициската станица Кочани, М.М.(68) од Кочани пријавил дека околу 14.30 часот на ул. „Рајко Жинзифов“ во Кочани бил каснат од куче сопственост на В.Т. од Кочани.

По документирање на случајот против В.Т. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: Дневни билтени на СВР Штип

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари