На 14.12.2020 полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле лицето С.А.(43) од Кочани, бидејќи при преглед кај него пронашле прашкаста материја. Запознат е Јавен обвинител и по комплетирање на случајот против С.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 14.12.2020 во 14.40 часот во Полицислката станица Кочани, Ж.Ѓ.(40) од Кочани, пријавил дека околу 12.30 часот на ул.,,д-р Николиќ“ во Кочани, неговата малолетна ќерка била физички нападната од непознато лице. За случајот е запознат Јавен обвинител и се работи на негово расчистување.

ИЗВОР: СВР  Штип

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари