На 03.01.2021 во 20.05 часот од страна на полициски службеници од ОВР Кочани при контрола на угостителски објект во Кочани, биле затекнати неколку лица, односно сопственикот не ги почитувал мерките на Владата на Република Северна Македонија, не го почитувал работното време.

По комплетирање на случајот против одговорното лице ќе биде поднесена кривична пријава по чл.206 од Кривичниот законик „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

ИЗВОР: Дневни билтени на СВР Штип

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари