Во Недела започнуваат натпреварите во Првата Пингопонгарска Лига во која по низа години ќе настапи и ППК „Кочани“ кој по само една сезона од возобновување на клубот избори пласман во најелитното натпреварување кај нас.

Во Недела во салата на ОУ „Малина Попиванова“ со почеток во 10:00 часот закажан е натпреварот од првото коло „Кочани“ – „Дебар Маало“.

На другите дуели се среќаваат:

„Ѓорче Петров“ – „Куманово“

„Мултитекс“ – „Младост 96“

„Пошта 2“ – „Студент“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари