На 05.02.2021 во 11.15 часот во Полициска станица Кочани, Ф.К.(48) од Кочани пријавил дека околу 11,00 часот во Кочани по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу пријавителот и Џ.К.(51) од една страна, и Т.А.(44) и К.А.(25) од Кочани, од друга страна.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари