На 18.02.2021 во 09.20 часот во Полициската станица Кочани, од општина Кочани било пријавено дека околу 09.00 час. во службените простории во општина Кочани, И.М. од Кочани агресивно се однесувал кон вработениот О.Г.(64) од Кочани.

Се работи на расчистување на случајот, по што против И.М. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР: Дневни билтени на СВР – Штип

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари