Четири члена од КПС „Москито“ од Кочани учествуваа на годинешното издание „Chupino trail“ кое во организација на Општина Виница и клубот „Чупино“ се одржа вчера (Недела) во Виница.

Од четирите претставници на „Москито“ еден Никола Серафимов учествуваше на трката додека тројцата останати имаа успешни планинарски искачувања.

Клубот им честита на сите учесници кои успешно настапија на годинешната манифестација а посебно на победниците.

С. Ивановски

42

434445

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари