На 21.02.2021 во 17.50 часот во СВР Штип, В.К.(48) од с.Спанчево, кочанско, пријавила дека во дворното место во с.Спанчево, пронашле стара неексплодирана граната.

На 22.02.2021 во 09.30 часот од страна на овластено лице од Дирекцијата за заштита и спасување, гранатата со калибар 62 мм била подигната и преземена за понатамошна постапка.

ИЗВОР: Дневни билтени на МВР

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари