Се одиграа натпреварите од 3-тото коло во Североисточниот регион за помлади пионери и пионери. Екипата на „Фудбал Стар“ во категоријата „Помади пионери“ е во борбата за највисок пласман, а додека во категоријата „Пионери“ се борат за опстанок во лигата.
Комплетни резултати од 3-тото коло „Помлади пионери“
„Фудбал Старс“ – „Ринија“ 9:2
„Гоблен Јуниор“ – „Њу Старс“ 0:4
„Куманово ЕВ“ – „Маџари С.“ 1:1
„Премиер“ – „Башкими 1947“ 1:4

На табелата со по 9 бода водат „Њу Старс“ и „Фудбал Старс“.
Резултати во категоријата „Пионери“
„Фудбал Старс“ – „Ринија“ 0:6
„Гоблен Јуниор“ – „Њу Старс“ 4:0
„Куманово ЕВ“ – Маџари С. 3:0
„Премиер“ – „Башкими 1947“
Екипата на „Фудбал Старс“ се наоѓа на 7-то место со 1 освоен бод, пред „Премиер“ кој е без бодови.
С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари