На програмата се натпреварите од 6-тото коло во Третата Фудбалска Лига – Исток, во кое „Осогово“ ја пречекува екипата на „Баби“. Овој дуел е важен за двете екипи бидејќи по петте одиграни кола се наоѓаат во зоната на испаѓање, „Осогово“ е на осмото место, а „Баби“ на 9-тото со ист број на освоени бодови 4.

На другите дуели се среќаваат:

„Слога 1934“ – „Плачковица“

„Карбинци“ – „Каменица Саса“

„Брегалница Голак“ – „Напредок Здравје“

„Овче Поле“ – „Беласица“

„Работник“ – „Академија Пандев“

Натпреварите се играат во Недела со почеток во15: 00 часот.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари