Во натпревар од 13-тото коло на Првата Пингпонгарска Лига, денес во Кочани во салата на ОУ „Малина Попиванова“ пингпонгарите на „Кочани“ ја пречекаа екипата на „Дебар маало“.

Во доста интересен и неизвесен натпревар кочанските пингпонгари на крајот заслужено славеа со 4:2 и ги задржаа шансите за освојување на второто место кое води во бараж за влез во Супер Пингпонгарска Лига.

98

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари