Неколкуте интересни резултати во 14-тото коло од Трета Фудбалска Лига – исток донесоа до неколку промени на табелата.

Дерби натпреварот во Свети Николе заврши без голови, што беше доволно за екипата на „Детонит јуниор“ која победи како домаќин да застане на врвот на табелата и уште понеизвесна да ја направи борбата за шампионската титула.

Нерешениот резултат во Свети Николе му одговараше и на „Хоризонт Турново“ кој се искачи на третото место.

Екипата на „Чешиново“ дојде до бод на гостувањето кај последнопласираното „Василево“.

Резултати од 14-тото коло:

„Василево“ – „Чешиново“  3:3

„Работник“ – „Раклиш“  0:2

„Тиверија“ – „Спартмани“  6:1

„Хоризонт Турново“ – „Малеш“  2:0

„Детонит Јуниор“ – „Карбинци“  4:0

„Овче Поле“ – „Брегалница“  0:0

53

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари