Поради зголемениот број на новозаразени и починати од Ковид -19 на денешната седница на Централниот кризен штаб како што јавуваат повеќе медиуми имало предлог за целосно затворање на кафулињата и кафеаните и започнување на полициски час кој би траел од 20:00 до 05:00 часот.

Предлогот е мерките да започнат да се применуваат од вторник (06.04.2021 година).

Моментно се одржува седница на Владата по која ќе се добијат поцелосни информации.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари