На 04.04.2021 после 22.0 часот во Полициската станица Кочани бил приведен И.М.(26) од с.Тркање, кочанско, затоа што околу 21.40 часот во с.Тркање, по претходна физичка пресметка помеѓу И.С.(38) и М.С.(18), двајцата од с.Тркање, од една страна и И.М.(26) од с.Тркање, од друга страна, со остар предмет го нападнал И.С.(38).

Се работи на комплетирање на случајот, по што против лицата ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

ИЗВОР: Дневни билтени на СВР Штип

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари