На 06.04.2021, полициски службеници од Полициската станица Кочани го привеле А.Б.(41) од Кочани затоа што во 12.00 часот агресивно се однесувал кон полициски службеник кои вршеле на службени задачи на ул.„Тодосија Паунов“ во Кочани.

По комплетирање на случајот против А.Б. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ИЗВОР: Дневни извештаи на СВР Штип

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари