По две седмици пауза продолжуваат натпреварите во Првата Женска Фудбалска Лига. На програмата е 4-тото коло во кое екипата на „Кочани“ во Сабота на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани со почеток во 12:00 часот ја пречекува екипата на „СЦ Истатов“. Вториот претставник на Кочани „Младост Иднина С“ и гостува на „Речица“.

На другите натпревари се среќаваат:

„Конзули Јунајтед“ – „Тиверија“

„Топ Гол“ – „Драгон 2014“

„Ас Јунајтед“ – „Борец“.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари