Во Недела со почеток во 14:30 часот се играат натпреварите од 7-то коло во Третата Фудбалска Лига – Исток. Екипата на „Осогово“ по првата остварена победа на домашен терен и гостува на последно пласираната „Каменица Саса“. Според составот кочанчани се фаворити на овој натпревар но тоа мора да го докажат и на теренот.

На другите терени се среќаваат:

„Баби“ – „Слога 1934“

„Плачковица“ – „Брегалница Голак“

„Беласица“ – „Карбинци“

„Академија Пандев“ – „Овче Поле“

„Напредок Здравје“ – „Работник“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари