Три од закажаните четири натпревари се одиграа во рамките на 5-тото коло од „Североисточниот Регион“ за „помлади пионери“ и „пионери“.

Екипата на „Фудбал Старс“ продолжува во стилот победа- пораз. „Помладите пионери“ во дерби на колото ја совладаа екипата на „Њу Старс“ и со стопостотен учинок се лидери на табелата, а додека „Пионерите“ по најновиот пораз се заковаа за претпоследното место на табелата.

Натпреварите „Куманово ЕВ“ – „Гоблен Јуниор“ се закажани за во Четврток.

Резултати во категоријата „Помлади пионери“

„Фудбал Старс„ – „Њу Старс“  3:1

„Премиер“ – „Ринија“  0:6

„Башкими 1947“ – Маџари Солидарност  2:3

На табелата со 15 бодови води екипата на „Фудбал Старс“, пред „Њу Старс“ со 12, „Маџари Солидарност“ 10, „Куманово ЕВ“ (-1) 7, „Башкими 1947“ 6, „Ринија“ (-1) 3, „Гоблен Јуниор“ (-1) и „Премиер“ (-1) без бодови.

Резултати во категоријата „Пионери“

„Фудбал Старс“ – „Њу Старс“  1:3

„Премиер“ – „Ринија“  0:2

„Башкими 1947“ – „Маџари Солидарност“  5:1

На табелата води екипата на „Ринија“ со 15 бода, пред „Башкими 1947“ и „Гоблен Јуниор“ (-1) со 9, „Куманово ЕВ“ (-1) и „Њу Старс“ 7, „Маџари Солидарност“ 6, „Фудбал Старс“ 1 и „Премиер“ без бодови.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари