Во Недела на програмата се натпреварите од 9-тото коло во Третата Фудбалска Лига – Исток.

„Жетварите“ и гостуваат на „Академија Пандев“ еден од главните аспиранти за освојување на првото место, додека лидерот на табелата гостува во Каменица. За одбележување во ова коло и локалното дерби во Џумајлија.

Двојки од 9-тото коло:

„Академија Пандев“ – „Осогово“

„Беласица“ – „Слога 1934“

„Баби“ – „Брегалница Голак“

„Каменица Саса“ – „Плачковица“

„Напредок Здравје“ – „Карбинци“

„Работник“ – „Овче Поле“

Сите натпревари започнуваат во 13:30 часот.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари