Во Сабота и Недела на програмата се натпреварите од 8-то коло во Првата женска фудбалска лига.

Екипата на ЖФК „Кочани“ по поразот во Скопје од „Драгон 2014“ како домаќин ја пречекува екипата на „Конзули Јунајтед“, додека ЖФК „Младост Иднина С“ му гостува на „СЦ Истатов“ во Дојран.

Натпреварот „Кочани“ – „Конзули Јунајтед“ 12:се игра утре (Сабота) со почеток во 12:00.

На другите натпревари се среќаваат:

„Ас Јунајтед“ – „Драгон 2014“

„Топ Гол“ – „Речица“

„Борец“ – „Тиверија“.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари