Последниот тренинг во тековната година донесе радост за пионерите на „Баскет Дино“.

Неизбежниот Дедо Мраз ги посети на тренингот и им подели новогодишни пакетчиња што предизвика радост за нив и за нивните родители.

Беа поделени 35 пакетчиња кои ќе останат како незаборавен спомен за идните кошаркари и кошаркарки.

С. Ивановски

DSCN9339

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари