Кочанчани дочекаа да падне првиот снег во градот. Во раните попладневни часови снегот почна да паѓа и за 2-3 часа ги побелеа покривите на куќите.

Поради вчерашните и денешните претпладневни врнежи од дожд снегот не може многу да се задржи на улиците, но бидејќи и во моментот интензивно паѓа нема да биде чудно доколку утрото го дочекаме со дебела снежна покривка.

С. Ивановски

DSCN9847

DSCN9853

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари