Од 12 до 28 Јануари сениорската Репрезентација на Македонија во борење замина на подготовки во Тетевен (Бугарија).

Во составот на репрезентацијата е и некогашниот борач на „Спартак“ а сега на „Бучим“ од Радовиш Иван Јанев.

Како што не информираше ден по завршувањето на подготовките репрезентативците ќе отпатуваат во Софија каде од 29 до 31 Јануари ќе учествуваат на големиот Меѓународен турнир во борење „Дан Колов“.

По завршување на турнирот продолжуваат уште четири дена со подготовките по кои ќе заминат за Истанбул (Турција) меѓународниот меморијален турнир „Јашар Догу“.

С. Ивановски

2

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари