Македонскиот пазар конечно добива производи кои гарантираат здрав и добар спортски живот. Нема потреба да стравувате за вашето здравје, да истражувате или да се сомневате. GoldTouch Nutrition по успехот кој го достигна на пазарот во Европа и ширум светот и стана дел од секојневниот живот на милиони спортисти, девојки, мајки и луѓе кои се грижат за своето здравје и тело конечно пристигна и кај нас. На чекор од вас се производите кои компанијата ги нуди.

#1 Ништо не е поважно од вашето тело и здравје - GoldTouch Nutrition

#1 Ништо не е поважно од вашето тело и здравје

Ова е правило број еден со кое GoldTouch Nutrion влегува на пазарот и во Македонија.

Страста за висок квалитет на спортска исхрана и спортски додатоци е мотивацијата со која инжинерите од оваа британска компанија ги создраваат сите продукти.

GoldTouch Nutrition поседува целосна палета на протеини, pre workouts производи, топачи на масти, амино киселини, како и дотатоци за убавина и здравје кои моментално преку интернет продавницата http://fitbody.mk се достапни во цела Македонија и тоа со бесплатна достава до нарачателот кој го добива производот за само 24 часа.

Протеинот кој се користи во производите на GoldTouch nutrition е од највисок квалитет и единствен во Македонија, направен е од БИО млеко кое доаѓа од фарма во Британија каде се одгледуваат крави кои се хранат единствено со свежа трева и не се третирани со хормони.

Gold Touch nutrition Macedonia - Grass fed cows

 

Посебно се горди на нивната сурутка (Whey) . Ослободен од јаглени хидрати, вештачки ароми и засладувачи, протеинот од сурутка е лесно сварлив и ги содржи сите есенцијални амино киселини. Одличен додаток за спортисти и оние кои сакаат да изградат мускулна маса. Сурутката има и многу други здравствени придобивки, и не само што има висока содржина на протеини кои помагаат во поправка на клетките, рамнотежа на шеќерот во крвта и да се зајакне имунолошкиот систем, таа исто така е богата со антиоксиданси и помага во намалување на холестеролот.

Како засладувач за нивните производи користат без калорична природна и слатка алтернатива Stevia која се користи како замена за белиот шеќер или другите вештачки и нехранливи засладувачи.

Нивните производи имаат уникатни вкусови како никој други на пазарот.Nutella, Toblerone Kinder Bueno, SNICKERS, Roche Ferrero се само дел од нив.
flavors

 

Компанијата е единствена што поседува сертификати за се што нуди на потрошувачите и тоа:

ISO 22000

GMO free 100% natural

(Grass fed cows)

GMP

HACCP

HALAL

EFSA

И многу друѓи…

– Нашата цел е да ви помогне да го одржувате вашето здравје, фит тело и изглед преку високо квалитетни додатоци во исхраната. Нашите производи се формулирани според највисоките стандарди во светот со високо-квалитетни ефикасни и природни состојки кои даваат реални резултати, велат од GoldTouch Nutrition.

Пораката од компанијата до своите потрошувачи е: НИКОГАШ НЕ КОРИСТЕТЕ СТEРОИДИ ЗА ДА ЈА ПОДОБРИТЕ ЕФИКАСНОСТА НА ВАШИОТ ЖИВОТ!

 

 

 

 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари