Во Недела се играат натпреварите од 20-тото коло во Првата Фудбалска Лига.

Екипата на „Брегалница“ од Штип на стадионот „Никола Мантов“ во Кочани ќе ја угости екипата на претендентот за шампионската титула „Шкендија“.

Натпреварот во кој бодовите се од голема важност за двете екипи ќе го суди Стефче Шулески од Охрид, а ќе му помагаат Томче Чогоровсаки и Злате Лозаноски и двајцата од Битола.

Натпреварот започнува во 14:00 часот.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари