Со головите на Виолета Спировска (3), Анета Горгиева и Верица Ѓеорѓиева по еден, екипата на „Кочани“ во рамките на 11 коло во Првата Фудбалска Лига за жени, го совлада „Ас Јунајтед“ во Струга со 5:0 (2:0).

Натпреварот во Оризари, „Младост иднина С“ – „Драгон 2014“ што требаше да се одигра во Недела во Оризари на барање на домашната екипа е одложен.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари