Новите врнежи од снег кои ја зафатија „Пониква“ во вечерните часови, денес пријатно ги изненадија гостите кој решија викендот да го поминат на планина.

Неколку сантиметри нов снег ја побелеа „Пониква“, но како што дознаваме моментно врнежите престанале.

С. Ивановски

 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари