По објавениот натпис на порталот комарец за две сообраќајни несреќи во неделата навечер а по се позачестените шпекулации во градот, со демант до нашата редакција се јави Градоначалникот на Општина Кочани Ратко Димитровски.

Тој потенцира дека сообраќајката во недела која се случила на улицата „Бел камен“ била пред неговата семејна куќа, но во сообраќајката на „Мерцедес“ во движење и паркирано патничко моторно возило не настрадал Фолксваген „Пасат“, туку Фолксваген “Фајтон“ сопственост на неговиот син.

Демантот е испратен од причина што во градот се појавија шпекулации дека „Пасатот“ кој настрадал а беше објавен во текстот е оној што го поседува Локалната Самоуправа – Кочани, што според добиениот демант не е точно.

„Пасатот“ денес стоеше паркиран во дворот на Локалната самоуправа без ниту едно оштетување.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари