Соопштувањето на собранискиот спикер Трајко Вељановски дека го распушта Собранието наиде на воодушевување кај симпатизерите на ОК на ВМРО ДПМНЕ – Кочани.

Вечерва нешто по 00:00 часот колона од неколку возила со вклучени сирени продефилираа низ улиците на Кочани.

Како што можеше да се забележи тие со партиски знамиња од нивните возила го прославија соопштението на крајот од 98-та собраниска седница.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари