По две седмици пауза поради обврските на женската фудбалска Репрезентација во Сабота и Недела продолжуваат натпреварите во Првата Женска Фудбалска Лига.

Се играат натпреварите од 15-тото коло во кое кочанскиот прволигаш и гостува на младата и мошне надежна екипа на „Тиверија“ во Струмица. Натпреварот се игра во Недела со почеток во 13:00 часот.

На останатите натпревари се среќаваат:

„Драгон 2014“ – „Речица“

„Конзули“ – „Топ Гол“

„Истатов 2015“ – „Борец“

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари