Кире Андонов нашиот сограѓанин кој моментно живее и работи во Германија важи за еден од најголемите навивачи на „Баерн“ од Минхен.

Како дел од големата група навивачи на Баварскиот фудбалски гигант тој и неговата сопруга се најдоа на трибините на синоќешниот полуфинален фудбалски натпревар од Лигата на Шампионите „Атлетико“ (Мадрид) – Баерн“.

Кире не би бил она што е, доколку не го со себе понесеше и развиореше Македонското знаме на стадионот „Виценте Калдерон“.

Браво Кире, вистински Македонецу.

С. Ивановски

3

2

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари