Се одиграа натпреварите од 17-тото коло во Северо-источниот фудбалски регион за пионери и помлади пионери.

Ако се е веќе решено во категоријата „пионери“, мртвата трка за шампион кај „помладите пионери“ продолжува помеѓу „Њу Старс“ од Скопје и „Фудбал Старс“ од Кочани.

Како што стојат работите конечниот епилог ќе биде познат во 19-тото коло кога на стадионот во Ѓорче Петров се игра дерби натпреварот на првенството: „Њу Старс“ – „Фудбал Старс“.

Резултати од 17-тото коло во категоријата „помлади пионери“:

„Маџари Солидарност“ – „Фудбал Старс“  0:9

„Куманово ЕВ“ – „Њу Старс“  0:3

„Башкими 1947“ – „Премиер“  2:2

„Гоблен Јуниор“ – „Ринија“  0:4

На табелата води „Њу Старс“ со 48 бода, пред „Фудбал Старс“ со 46.

Резултати од 17-тото коло во категоријата „пионери“

„Маџари Солидарност“ – „Фудбал Старс“  4:0

„Куманово ЕВ“ – „Њу Старс“  2:0

„Башкими 1947“ – „Премиер“  7:2

„Гоблен Јуниор“ – „Ринија“  0:1

На табелата води „Ринија“ со 46 бода пред „Гоблен Јуниор“ со 32. Екипата на „Фудбал Старс“ е на 7-то место со 8 освоени бода.

С. Ивановски

1

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари