Во Недела со почеток во 16:30 часот на програмата се натпреварите од 21-то, претпоследно коло во Третата Фудбалска Лига – Исток.

„Жетварите“ ќе ги угости „Напредок Здравје“ екипа која во вториот дел од првенството со сигурни игри се искачи во горниот дел на табелата.

На останатите натпревари се среќаваат:

„Академија Пандев“ – „Слога 1934“

„Каменица Саса“ – „Баби“

„Овче Поле“ – „Брегалница Голак“

„Беласица“ – „Плачковица“

„Работник“ – „Карбинци“.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари