Во рамките на 17-тото коло од Првата Фудбалска Лига за жени екипата на „Кочани“ со 4:3 (3:1) славеше на гостувањето кај „Конзули Јунајтед“.

Натпреварот се одигра на игралиштето „Павел Шатев“ во Битола а кочанчанки до триумфот дојдоа со головите на Анета Ѓорѓиева во 7’ и Кате Милеска во 28’37’64’. Головите за домашните ги постигнаа Талимџиоска 29’ Талевска 71’ и Ацеска 90’.

Н другите два натпревари „Тиверија“ славеше против „Борец“ 2:0 а натпреварот „Речица“ – „Топ Гол“ заврши со победа на битолчанки од 4:3.

Шампионот во годинешното првенство „Драгон“ на барање на екипата на „Ас Јунајтед“ го одложи натпреварот и истиот  ќе се одигра во Вторник (24.05.2016 година).

С. Ивановски

 

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари