Кочани моментно е без вода. Причината поради која нема испорака на вода е синоќешното невреме (грмотевици) што го зафати Кочани и околината.

Дознаваме дека е оштетен еден од восоконосечките кабли на електрична енергија со кои се снабдуваат помпите за вода.

Екипи од ЕВН работат на проблемот и се очекува дека дефектот ќе биде бргу отстранет и дека водата ќе потече во славините.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари