Седуммина вработени во ОУ „Малина Попиванова“ од Кочани, предводени од директорот на училиштето Ивица Цимбаљевиќ денес беа дел од големата група која од Кочани замина во настраданите подрачја од поплавите кои ги имаше во минатата сабота.

Групата денес работеше во селото Стајковци каде расчистуваа дел од улиците, како и дворовите на поплавените семејства.

Потег за респект и почит.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари