Денес (Среда) околу 04:00 часот на делот од пругата помеѓу железничка станица Злетовица и железничка станица Соколарци, на самиот патен премин пред железничка станица Соколарци, се случила железничка незгода помеѓу патнички воз кој сообраќал на релација Скопје-Кочани и ПМВ„Рено Лагуна“ со кочански регистарски ознаки управувано од Д.Д.(24).

Во незгодата возачот се здобил со телесни повреди кој со возило на ИМП бил пренесен во Болница во Кочани.

Увид на местото на настанот извршила екипа од ПС-Кочани, при што за време на увидот железничикот сообраќај на тој дел од пругата бил во прекин.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари