Со головите на Аксентиев од слободен удар и Тодоров, денес во Пехчево екипата на „Осогово“ го победи новиот член во Третата Фудбалска Лига – Исток „Кит Го Пехчево“ со 2:0 (0:0) и му се реваншира за нерешениот резултат што беше постигнат во Кочани.

Ова е инаку трета последователна победа „жетварите“ во овој припремен период што е добар знак дека екипата се воигрува што е и те како значајно пред стартот на првенството кое е закажано за 8-ми Септември.

С. Ивановски

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари