Пожар кој денес избувна помеѓу станбениот објект во изградба во населбата „Недопирливи“ и игралиштето под ПД „АСНОМ“ ги возбуди жителите во оваа населба.

Според очевидци огнот го потпалил малолетник а од предизвиканиот пожар запалени се нискостеблести растенија и сува трева.

Благодарение на брзата и ефикасна интервенција на припадници од ТППЕ – Кочани, огнот е целосно изгаснат.

С. Ивановски0

2

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари