Во недостиг на некој поголем настан за време на претстојниот викенд, кочанчани деновиве најавуваат масовно заминување за Штип за да бидат дел од годинешната „Пастрмалијада 2016“.

Но не е се во јадењето и дегустацијата на пастрмајлиите, туку како што ни најавија повеќето од нив заминуваат на добра забава.

Како еден од настаните кои ни го посочија е забавата која во Сабота, во периодот од 21:00 до 03:00 часот ќе се одржи во ART  CAFFE „Code XX night“ каде свој настап ќе има „BTKRSH  crew“ од Скопје.

Домаќините како што дознаваме гарантираат луда забава со нешто несекојдневно за овие простори.

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари