Скопје беше домаќин на „Завршниот натпревар“ во „Б“ лига за девојчиња.

Екипата на „Кочани“ настапи со 8 натпреварувачки во категоријата „постари пионерки“ и го зазеде второто место.

Следниот викенд (Сабота) на програмата е „Завршниот натпревар“ во „А“ лига за момчиња и девојчиња и во „Б“ лига за момчиња.

Домаќин е Битола.

С. Ивановски

14914586_1352596021420322_1099044979_n

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари