Битола беше домаќин на „Државниот натпревар во гимнастика“ во „А“ лигата и во „Б“ лигата за момчиња.

КГС „Кочани“ настапи со 13 натпреварувачи во сите категории и една екипа во категоријата „помлади пионери“.

Освоени се 4 први места во поединечна конкуренција и едно во екипна и три втори места во поединечна конкуренција.

Државни прваци станаа:

Филип Анѓелов, помлади пионери  „А“ лига

Антонио Јаношевиќ, постари пионери  „А“ лига

Ристе Симеонов, млади јуниори  „А“ лига

Стојан Анастасов, јуниори  „А“ лига.

Второто место го освоија:

Димитриј Спасов, млади јуниори  „А“ лига

Јана Николова, јуниорки  „А“ лига

Дамјан Горгиев, постари пионери  „Б“ лига

Екипно „помлади пионери“ го освоија третото место.

С. Ивановски

14971197_1359654530714471_639201425_n

14958641_1359654580714466_1264822372_n

Секое преземње на фотографии и копирање на текстовите без согласност на комарец повлекува фактурирање на име „Авторски права“.

Коментари